Jakie zagrożenia czekają na Twój motocykl?

Zależnie od pory roku oraz pory dnia Twój motocykl jest narażony na wiele czynników zewnętrznych, mogą to być

silne promienie słoneczne UV, które z czasem powodują wyblaknięcie lakieru, parcenie gumowych elementów motocykla
deszcz przyczyniający się do powstawania rdzy (więcej poniżej)
grad, który może zaznaczyć swoją obecność w postaci uszkodzeń na lakierze
ptasie odchody, silnie reagujące, a w przypadku pozostawienia ich dłużej na lakierze powodują przebarwienia
spadające elementy z drzew np. kasztany, gałezie
czynnik ludzki, dewastacja lub kradzież

Lista nie brzmi zbyt optymistycznie, lecz dużą część tych czynników możemy wyeliminować lub znacząco zmniejszyć ich wpływ na nasz motocykl. 

Gdy za oknem deszcz... A Twój motocykl moknie. [Rdza na motocyklu]

O nasze jednoślady powinniśmy dbać cały rok, zarówno w sezonie jak i poza sezonem odpowiednio przechowując motocykl. Dobre warunki to takie, w których m.in. motocykl nie będzie nam rdzewiał. Najpierw, krótko zastanówmy się, jak powstaje rdza i czym ona jest? Korozja metali powstaje na wskutek chemicznych reakcji ze składnikami otoczenia. W przypadku stali zawarte w nim żelazo reaguje z tlenem oraz wodą tworząc tlenek żelazowy. Bardziej obrazowo, woda z tlenem zżera metalowe części motocykla tworząc rdzę.

Pokrowiec chroniący przed wilgocią.

A zatem, aby motocykl pozostał jak najdłużej w idealnym stanie, musimy go chronić przed wodą i tlenem. O ile ciężko zapewnić ochronę motocykla przed tlenem, nie zamykając go w próżni :) o tyle z wodą i wilgocią możemy sobie poradzić. Nie tylko sama woda, a również wilgoć występująca w powietrzu przyczynia się do występowania korozji. W przypadku gdy trzymamy motocykl lub skuter cały rok na zewnątrz będzie on narażony na na całą listę wymienionych zagrożeń na górze artykułu. W takich sytuacjach standardowy pokrowiec na motocykl może nie wystarczyć.

[OXFORD Rainex Pokrowiec na motocykl] Dla kogo pokrowiec na motocykl OXFORD RAINEX?

Rainex nie jest najtańszym pokrowcem, ale jego cena nie bierze się z powietrza. Jest to pokrowiec z specjalnie łączonymi szwami. Posiada system wentylacyjny zapobiegający skraplaniu się wody w środku, a jego zewnętrzna część jest gruba i wytrzymała, dzięki czemu zapewnia skuteczną ochronę przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi oraz przed uderzeniami mechanicznymi. Od środka został podszyty miękką podszewką, która chroni przed ewentualnymi zadrapaniami. Na samym dole jest regulowany pasek, utrzymujący pokrowiec na swoim miejscu oraz otwory pozwalające na przypięcie motocykla łańcuchem. W modelu RAINEX wykorzystano również odblaskowe panele, a miejscach kontaktu pokrowca z wydechem motocyklowym, został on wzmocniony okładziną i jest w stanie wytrzymać krótki kontakt z rozgrzanym wydechem. Przednia część pokrowca została wyposażona w przezroczyste okienko kontrolne z PCV. Pokrowiec ma swoje minusy, po jego całkowitym złożeniu jest dosyć duży i średnio nadaje się do codziennego transportu. W pokrowcach OXFORD z serii RAINEX nie występują również wersje z kufrem centralnym lub sakwami bocznymi.

Podsumowując: Pokrowiec Rainex zapewnia maksymalną ochronę przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi: deszczem, śniegiem, promieniowaniem UV, dodatkowo jest on na tyle gruby i mocny, że ochroni motocykl przed gradem, spadającymi gałęziami itp. zagrożeniami. Znajdzie on zastosowanie dla motocyklistów trzymających swój jednoślad przez cały rok na dworze, oraz dla tych którzy chcą zapewnić maksymalną ochronę motocykla w trakcie sezonu. Odradzam jego zakup osobom, które większość czasu garażują motocykl.

Dla kogo pokrowiec na motocykl OXFORD AQUATEX? [OXFORD Aquatex Pokrowiec na motocykl]

Produkt w przystępnej cenie, który cieszy się ogromną popularnością. Ale czy słusznie? Dwuwarstwowy poliester zapewnia odporność na warunki zewnętrzne i wewnętrzne. Na samym dole pokrowca jest wszyta guma oraz pasek ściągający zapewniający idealne dopasowanie. Nadaje się do częstego transportowania ponieważ nie zajmuje zbyt  dużo miejsca a w komplecie znajduje się zgrabne etui.

Komu mogę polecić pokrowiec OXFORD AQUATEX?

Jest to pokrowiec, który znajduje najszersze z możliwych zastosowań. Skutecznie chroni przed deszczem, promieniami UV, bardzo dobrze się dopasowuje i łatwo przewozi. Polecam go motocyklistom, któzey trzymają swój jednoślad większość czasu na zewnątrz a na czas zimy garażują go wewnątrz. Jest to stosunkowo tani pokrowiec oferujący należytą ochronę.

[Pokrowiec na motocykl do wewnątrz OXFORD DORMEX] Pokrowiec na motocykl do garażu, OXFORD Dormex

Oddychający, przeciwpyłowy pokrowiec do użytku wewnątrz pomieszczeń, skutecznie eliminuje osiadający pył oraz kurz, który może zadrapać lakier. Specjalna oddychająca membrana zapewnia ciągłą cyrkulację powietrza. Elastyczna dolna część i pasek ze ściągaczem umożliwia ciasne dopasowanie.

Dla kogo pokrowiec na motocykl OXFORD DORMEX?

Jeżeli garażujesz swój motocykl przez cały rok wewnątrz pomieszczeń to ten pokrowiec sprawdzi się najlepiej, ze wszystkich pokrowców jakie możesz znaleźć na rynku. Zapewnia cyrkulację i ochroni przed osiadającym kurzem.

Czy warto używać pokrowca na motocykl?

Oczywiście, że warto. Ważne abyśmy dobrali odpowiedni rozmiar oraz odpowiedni typ pokrowca, który spełni nasze oczekiwania i zapewni odpowiednie warunki dla bezpiecznego przechowywania naszego jednośladu. 

Wszystkie pokrowce znajdziecie klikając TUTAJ.