Dzisiaj omówię dla Was pierwsze wrażenia  z obsługi najnowszej nawigacji motocyklowej od firmy Garmin - Zumo XT2. Ponieważ premiera tego urządzenia była zaledwie kilka dni temu, a ja samo urządzenie dostałem zaledwie na jeden dzień to w tym materiale skupie się na moich pierwszych wrażeniach, nie będzie to recenzja produktu.

Garmin to jeden z największych producentów urządzeń nawigacyjnych na świecie. Firma słynie z produkcji specjalistycznych urządzeń dla różnych grup użytkowników, w tym dla motocyklistów. Dlatego też, gdy Garmin ogłosił wprowadzenie do swojej linii nawigacji motocyklowych nowego modelu - Zumo XT2, stało się to dla mnie interesującym wydarzeniem.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest duży 6-calowy wyświetlacz, który jest o 15% większy niż w poprzednim modelu. Daje to nam dodatkowe 0,5 cala powierzchni roboczej. Z urządzenia można wygodnie korzystać ,zarówno w trybie poziomym, jak i pionowym.

Ekran jest nie tylko większy niż w poprzednim modelu, ale także stał się jaśniejszy. Wodoodporność na poziomie IPX7 oznacza, że nie musimy się martwić, że podczas podróży złapie nas ulewa, a sama nawigacja bez problemu wytrzyma wszelkie wibracje, przenoszone przez silnik na kierownicę. Co do pogody to garmin pozwala śledzić prognozę pogody w czasie rzeczywistym na całej naszej trasie.

Zumo XT2 oferuje funkcję Garmin Adventurous Routing, która umożliwia dostosowanie trasy z punktu A do B według poziomu umiejętności z czterema różnymi opcjami trudności. Dzięki czemu  pozwala motocyklistom na odkrycie nowych tras.

XT2 otrzymał nową funkcję, którą, jest śledzenie lokalizacji znajomych za pomocą Group Ride Mobile. Funkcja ta umożliwia śledzenie lokalizacji wszystkich uczestników jazdy dzięki aplikacji Tread.

Możemy także obejrzeć popularne trasy motocyklowe preferowane przez innych motocyklistów.

Zumo XT2 umożliwia dostęp do szczegółów jazdy, takich jak prędkość czy wysokość, a także pozwala na dostęp do informacji o ruchu drogowym i wcześniej wspomnianej pogodzie w czasie rzeczywistym.

Urządzenie sprawia wrażenie naprawdę solidnego, jest szybkie i pozwala na strumieniowanie muzyki oraz odbieranie połączeń. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będę mógł przygotować dla Was dłuższy materiał na jego temat. Jeżeli jesteście zainteresowani to dajcie znać w kometarzach z pewnością ułatwi mi to otrzymanie nawigacji na dłuższe testy i na zabranie jej w trasę.

Urządzenie jest już dostępne w naszym sklepie a jeżeli szukacie nawigacji do swojego motocykla to zapraszam Was do kontaktu z aleMotocykl.pl