Ochrona motocyklisty, czyli o tym jak jeździć bezpiecznie 0

Jazda na motocyklu jest jednym z bardziej lubianych sportów. Dla wielu stała się stylem życia, pełnym akcesoriów i gadżetów, rozpoznawalnych w zaprzyjaźnionym gronie. Warto wiedzieć, że właściwa ochrona motocyklisty to nie tylko dbanie o kask i odpowiednią odzież, ale także odpowiedni styl jazdy. Podstawowe zasady można zawrzeć w kilku punktach.

czytaj całość »
Odzież na motocykl - komfort i bezpieczeństwo w jednym 0
Odzież na motocykl - komfort i bezpieczeństwo w jednym

Producenci akcesoriów motocyklowych umiejętnie łączą ciekawy wygląd z bezpieczeństwem. Jazda na dwóch kołach w letnie dni to duża przyjemność. Musisz jednak pamiętać, że wiatr we włosach i odkryte ręce oraz nogi to głównie obrazki z amerykańskiego kina. Za oceanem pozwalają na to przepisy, jednak jest to dość niebezpieczny sposób podróżowania. W czasie upadku nawet przy stosunkowo niewielkiej prędkości Twoje kończyny i plecy narażone są na poważne urazy. Zwłaszcza otwarcia naskórka, które są bardzo bolesne. 

czytaj całość »
Jaki kask motocyklowy wybrać na początek? 1
Jaki kask motocyklowy wybrać na początek?

Zakup motocykla to początek niesamowitej przygody, która dla wielu osób jest realizacją marzeń z dzieciństwa. Wolność, jaką daje jednoślad, jest czymś wyjątkowym, dlatego coraz więcej osób decyduje się na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. Szczególnie w zakorkowanych miastach jazda taką maszyną znacząco skraca dojazd do pracy. 

czytaj całość »
W co zapakować się podczas krótkiej podróży motocyklowej? 0
W co zapakować się podczas krótkiej podróży motocyklowej?

Na rynku mamy wielu producentów, którzy oferują przeróżne torby motocyklowe. Jedne montowane na zbiorniki paliwa inne na miejscu tylnej kanapy. Wybór jest ogromny. Dziś zaprezentuje wam nieco bliżej torbę OXFRODA z serii F1 o oznaczeniu producenta OL440. Jest to najmniejszy z tankbagów tego producenta montowany na metalowe zbiorniki paliwa. Torba ta przydatna będzie głównie podczas krótkich wypadów w koło komina. Niewielkie gabaryty zapewniają pojemność 7 litrów. Zapraszam do oglądania filmu wideo gdzie pokaże wam jak montować taką torbę oraz sprawdzam ile rzeczy uda mi się do niej spakować.

czytaj całość »
Jak zabezpieczyć hulajnogę elektryczną przed kradzieżą? 0
Jak zabezpieczyć hulajnogę elektryczną przed kradzieżą?

Ze względu na swoja budowę, zabezpieczenie hulajnogi nie jest zawsze tak bardzo intuicyjne. Możemy używać kłódek typu u-lock oraz łańcuchów antykradzieżowych. Czasem jednak ze względu na budowę koła użycia właśnie tych zabezpieczeń jest niemożliwe. Wtedy sprawdzi się zestaw blokady na tarczę hamulcową z adapterem oraz linką. Jeżeli zastanawiasz się jak używać takiego zestawu, zapraszam do oglądania filmu wideo gdzie demonstruje zestaw KOVIXA.

czytaj całość »
Wgrywamy / Aktualizujemy język polski w Interphone Avant 5
Wgrywamy / Aktualizujemy język polski w Interphone Avant

Mikołaj Rej kiedyś napisał: "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają", my napisaliśmy, iż zgodnie z intensywnie prowadzonymi rozmowami z producentem interkomów motocyklowych Cellular Line zapewnimy Wam w najnowszym interkomie obsługę języka polskiego. Z wielką radością informuję, że dzięki wspólnym siłom Was odbiorców, oraz naszym staraniom nadszedł moment w którym, interkom AVANT przemówił po polsku.

czytaj całość »
Jazda motocyklem, a koronawirus COVID-19. Czy jest bezpiecznie? 0
Jazda motocyklem, a koronawirus COVID-19. Czy jest bezpiecznie?

O tym czym jest koronawirus oraz jakie są jego objawy z pewnością już wszyscy słyszeli wiele razy, ja tylko powtórzę pamiętajcie o częstym i dokładnym myciu rąk. Koronawirus, którego ogniskiem okazało się miasto Wuhan w Chinach przeniósł się praktycznie na cały świat, zachwiał on gospodarką całego świata oraz wymusił na nas zmianę pewnych nawyków. Nawet najwięksi sceptycy nie mogą powiedzieć, że nie zauważają żadnych zmian jakie przyniósł ze sobą ten wirus. Zamknięte restauracje, kina, hotele, szkoły i jeszcze można by długo wymieniać, ale my dzisiaj nie o tym. Dziś zastanowimy się jaki wpływ ma oraz będzie miał wirus dla nas, motocyklistów. Postaramy się przewidzieć jak będzie wyglądał sezon motocyklowy 2020 wraz z koronawirusem.

czytaj całość »
Porównanie interkomów Interphone Avant, Activ z Tour F5 3
Porównanie interkomów Interphone Avant, Activ z Tour F5

O tym, jak działa interkom pisałem w artykule "Jak działa interkom motocyklowy". Krótkie porównanie poprzedniej generacji interkomów znajduje się pod adresem: Porównanie interkomów Interphone EDGE vs TOUR, który lepszy? Dziś skupimy się na najnowszych modelach włoskiego producenta interkomów motocyklowych Cellular Line Interphone Avant oraz Active. Jeszcze słowem wstępu, często spotykam się z zapytaniem, czy Cellular Line to ta sama marka co Interphone? Otóż włoska firma produkująca m.in. interkomy motocyklowe nazywa się Cellular Line co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Linia komórkowa". A więc marka ta jest bardzo mocno powiązana nie tylko z rynkiem interkomowym a ogólnie akcesoriów telefonicznych, produkują dobrej klasy słuchawki bluetooth, dedykowane obudowy do telefonów, sprzęt audio BT. I ta sama firma posiada markę Interphone co w wolnym tłumaczeniu oznacza Interkom. Czy to źle, że ta sama firma zajmuje się kilkoma technologiami naraz? Myślę, że absolutnie nie bo czy inne znane marki z rynku RTV, AGD nie produkują na szeroką skalę wielu różnych urządzeń? Dodatkowo technologia wykorzystywana w słuchawkach bluetooth pozwala konstruktorom na oferowanie wysokiej jakości dźwięku w interkomach Interphona. Skoro już wyjaśniliśmy sobie tę oto zawiłą kwestię, która często nie dawała wam spokoju ducha, przejdźmy do najnowszych premier ze stajni tego producenta.

czytaj całość »
Alfabet motocyklisty, blenda, pinlock, zapięcie mikrometryczne... 0
Alfabet motocyklisty, blenda, pinlock, zapięcie mikrometryczne...

Jeżeli zaczynasz dopiero swoją przygodę z motocyklami lub wybierasz swój pierwszy kask motocyklowy, to z pewnością spotkałeś się z takimi dodatkami do kasku jak blenda przeciwsłoneczna, pinlock (pinlok), zapięcie mikrometryczne, zapięcie typu DD lub deflektor podbródka, oddechu itd... W tym krótkim artykule objaśnimy sobie wszystkie te zagadnienia, sprawdzimy jak działają oraz czy wpływają na kwestie bezpieczeństwa komfortu użytkowania lub cenę samego kasku?

czytaj całość »
Jak działa interkom motocyklowy? 0
Jak działa interkom motocyklowy?

Interkom motocyklowy służy do komunikacji pomiędzy motocyklistami. Można go porównać do radia CB używanego przez kierowców puszek. Jednak jego zasada działania jest nieco inna. Nie korzysta on z wolnego kanału w radiu CB i nie daje nam możliwości rozmowy z każdym motocyklistom w okolicy. Możemy rozmawiać tylko z tymi osobami, z którymi wcześniej się sparowaliśmy (połączyliśmy). Urządzenie zapisuje takie połączenie w pamięci i automatycznie połączy się, gdy dany motocyklista pojawi się w naszym zasięgu...

czytaj całość »
Porównanie interkomów Interphone EDGE vs TOUR, który lepszy? 2
Porównanie interkomów Interphone EDGE vs TOUR, który lepszy?

Model TOUR oferuje naprawdę wysokiej klasy osiągi. Czy EDGE będzie w stanie przeskoczyć swojego nieco starszego brata?

 • ZASIĘG INTERKOMÓW: Tour 1500 m vs EDGE 1000 m - z tego starcia model Tour wychodzi z bardziej podniesioną głową, ale trzeba przyznać, że oba interkomy oferują naprawdę bardzo dobry zasięg pracy.
 • CZAS PRACY NA BATERII - Tour - 20h vs EDGE 12h - Trzeba przyznać, że 12 godzin czasu pracy, nie mylić z czasem czuwania to bardzo dobry wynik, lecz model TOUR bombarduje swojego rywala prawie 2 razy dłuższym czasem pracy na baterii. Dodatkowo Tour posiada moduł szybkiego ładowania, który umożliwia szybkie naładowanie baterii prawie do pełna.
 • ILOŚĆ CENTRALEK PRACUJĄCYCH W TRYBIE FULL DUPLEX - Tour - 4 centralki vs EDGE 4 centralki. W tej sytuacji mamy remis, oba interkomy oferują taką samą możliwość podłączenia interkomów, jednocześnie rozmawiających ze sobą. Dodatkowo oba interkomy posiadają takie opcje jak informacja o wyjechaniu z zasięgu, automatyczne połączenie, słuchanie muzyki czy też jej udostępnianie. 
 • ŁĄCZNOŚĆ Z GPS ORAZ SMARTPHONE -oba interkomy oferują, możliwość podłączenia nawigacji satelitarnej oraz odbieranie komunikatów drogowych, dodatkowo mamy możliwość podłączenia smartphona i odbierania oraz wykonywania połączeń głosowych.
 • RADIO FM - Dla wielu motocyklistów jest to bardzo ważne, na tej płaszczyźnie oba interkomy się równoważą gdyż oferują taką samą funkcjonalność czyli możliwość odbioru radia FM / RDS
czytaj całość »
Jaki pokrowiec na motocykl? Pomoc w wyborze. 0
Jaki pokrowiec na motocykl? Pomoc w wyborze.

W tym artykule podpowiadam na co zwrócić uwagę przy doborze pokrowca na motocykl oraz jakie zapewnić optymalne warunki podczas przechowywania motocykla. 

Zależnie od pory roku oraz pory dnia Twój motocykl jest narażony na wiele czynników zewnętrznych, mogą to być

 • silne promienie słoneczne UV, które z czasem powodują wyblaknięcie lakieru, parcenie gumowych elementów motocykla
 • deszcz przyczyniający się do powstawania rdzy (więcej poniżej)
 • grad, który może zaznaczyć swoją obecność w postaci uszkodzeń na lakierze
 • ptasie odchody, silnie reagujące, a w przypadku pozostawienia ich dłużej na lakierze powodują przebarwienia
 • spadające elementy z drzew np. kasztany, gałezie
 • czynnik ludzki, dewastacja lub kradzież

Lista nie brzmi zbyt optymistycznie, lecz dużą część tych czynników możemy wyeliminować lub znacząco zmniejszyć ich wpływ na nasz motocykl. 

czytaj całość »
Jak zamontować podgrzewane manetki OXFORD. Instrukcja krok po kroku 0
Jak zamontować podgrzewane manetki OXFORD. Instrukcja krok po kroku

Gdy już dobierzemy odpowiedni rozmiar manetek do naszego motocykla, możemy przejść do ich montażu. Czynność tą można zlecić mechanikowi, ale bez problemu można ją wykonać samodzielnie, oszczędzając pieniążki oraz ucząc się czegoś nowego. Spokojnie nie musisz być technikiem z wykształcenia, nie będzie Ci potrzebna umiejętność czytania schematów elektrycznych. Z nami dasz sobie radę. W przypadku, gdybyś miał jakieś pytania to zapraszamy do kontaktu mailowego sklep@alemotocykl.pl

czytaj całość »
Blokada tarczy hamulcowej KOVIX KD6 - Czy warto? 1
Blokada tarczy hamulcowej KOVIX KD6 - Czy warto?

Motocykle są piękne, szybkie, charakterne, często bardzo drogie. Najważniejsze, że są blisko naszego serca. Motocykle nie są zwykłymi przedmiotami stworzonymi i zaprojektowanymi przez człowieka. To maszyny, które potrafią odblokować każdego z nas, pozwalają poczuć wolność, powodują, że nasz umysł zaczyna pracować inaczej. Pokonując każdy kilometr, każdy zakręt czuć moc oraz niezwykłe przywiązanie do maszyny. Podczas jazdy motocyklista wraz ze swoim motocyklem tworzy jedną całość. Do czego zmierzam? Otóż motocykle mają dla nas nie tylko wartość materialną, są po prostu bezcenne. Dlatego warto przemyśleć kwestię zabezpieczenia antykradzieżowego. Dzisiejszy bohater odcinka to przedstawiciel mobilnego segmentu zabezpieczeń motocyklowych. Poznajcie drodzy motocykliści blokadę na tarczę motocyklową z alarmem KOVIX KD6.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl