Wgrywamy / Aktualizujemy język polski w Interphone Avant 0
Wgrywamy / Aktualizujemy język polski w Interphone Avant

Mikołaj Rej kiedyś napisał: "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają", my napisaliśmy, iż zgodnie z intensywnie prowadzonymi rozmowami z producentem interkomów motocyklowych Cellular Line zapewnimy Wam w najnowszym interkomie obsługę języka polskiego. Z wielką radością informuję, że dzięki wspólnym siłom Was odbiorców, oraz naszym staraniom nadszedł moment w którym, interkom AVANT przemówił po polsku.

czytaj całość »
Jazda motocyklem, a koronawirus COVID-19. Czy jest bezpiecznie? 0
Jazda motocyklem, a koronawirus COVID-19. Czy jest bezpiecznie?

O tym czym jest koronawirus oraz jakie są jego objawy z pewnością już wszyscy słyszeli wiele razy, ja tylko powtórzę pamiętajcie o częstym i dokładnym myciu rąk. Koronawirus, którego ogniskiem okazało się miasto Wuhan w Chinach przeniósł się praktycznie na cały świat, zachwiał on gospodarką całego świata oraz wymusił na nas zmianę pewnych nawyków. Nawet najwięksi sceptycy nie mogą powiedzieć, że nie zauważają żadnych zmian jakie przyniósł ze sobą ten wirus. Zamknięte restauracje, kina, hotele, szkoły i jeszcze można by długo wymieniać, ale my dzisiaj nie o tym. Dziś zastanowimy się jaki wpływ ma oraz będzie miał wirus dla nas, motocyklistów. Postaramy się przewidzieć jak będzie wyglądał sezon motocyklowy 2020 wraz z koronawirusem.

czytaj całość »
Porównanie interkomów Interphone Avant, Activ z Tour F5 3
Porównanie interkomów Interphone Avant, Activ z Tour F5

O tym, jak działa interkom pisałem w artykule "Jak działa interkom motocyklowy". Krótkie porównanie poprzedniej generacji interkomów znajduje się pod adresem: Porównanie interkomów Interphone EDGE vs TOUR, który lepszy? Dziś skupimy się na najnowszych modelach włoskiego producenta interkomów motocyklowych Cellular Line Interphone Avant oraz Active. Jeszcze słowem wstępu, często spotykam się z zapytaniem, czy Cellular Line to ta sama marka co Interphone? Otóż włoska firma produkująca m.in. interkomy motocyklowe nazywa się Cellular Line co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Linia komórkowa". A więc marka ta jest bardzo mocno powiązana nie tylko z rynkiem interkomowym a ogólnie akcesoriów telefonicznych, produkują dobrej klasy słuchawki bluetooth, dedykowane obudowy do telefonów, sprzęt audio BT. I ta sama firma posiada markę Interphone co w wolnym tłumaczeniu oznacza Interkom. Czy to źle, że ta sama firma zajmuje się kilkoma technologiami naraz? Myślę, że absolutnie nie bo czy inne znane marki z rynku RTV, AGD nie produkują na szeroką skalę wielu różnych urządzeń? Dodatkowo technologia wykorzystywana w słuchawkach bluetooth pozwala konstruktorom na oferowanie wysokiej jakości dźwięku w interkomach Interphona. Skoro już wyjaśniliśmy sobie tę oto zawiłą kwestię, która często nie dawała wam spokoju ducha, przejdźmy do najnowszych premier ze stajni tego producenta.

czytaj całość »
Alfabet motocyklisty, blenda, pinlock, zapięcie mikrometryczne... 0
Alfabet motocyklisty, blenda, pinlock, zapięcie mikrometryczne...

Jeżeli zaczynasz dopiero swoją przygodę z motocyklami lub wybierasz swój pierwszy kask motocyklowy, to z pewnością spotkałeś się z takimi dodatkami do kasku jak blenda przeciwsłoneczna, pinlock (pinlok), zapięcie mikrometryczne, zapięcie typu DD lub deflektor podbródka, oddechu itd... W tym krótkim artykule objaśnimy sobie wszystkie te zagadnienia, sprawdzimy jak działają oraz czy wpływają na kwestie bezpieczeństwa komfortu użytkowania lub cenę samego kasku?

czytaj całość »
Jak działa interkom motocyklowy? 0
Jak działa interkom motocyklowy?

Interkom motocyklowy służy do komunikacji pomiędzy motocyklistami. Można go porównać do radia CB używanego przez kierowców puszek. Jednak jego zasada działania jest nieco inna. Nie korzysta on z wolnego kanału w radiu CB i nie daje nam możliwości rozmowy z każdym motocyklistom w okolicy. Możemy rozmawiać tylko z tymi osobami, z którymi wcześniej się sparowaliśmy (połączyliśmy). Urządzenie zapisuje takie połączenie w pamięci i automatycznie połączy się, gdy dany motocyklista pojawi się w naszym zasięgu...

czytaj całość »
Porównanie interkomów Interphone EDGE vs TOUR, który lepszy? 1
Porównanie interkomów Interphone EDGE vs TOUR, który lepszy?

Model TOUR oferuje naprawdę wysokiej klasy osiągi. Czy EDGE będzie w stanie przeskoczyć swojego nieco starszego brata?

 • ZASIĘG INTERKOMÓW: Tour 1500 m vs EDGE 1000 m - z tego starcia model Tour wychodzi z bardziej podniesioną głową, ale trzeba przyznać, że oba interkomy oferują naprawdę bardzo dobry zasięg pracy.
 • CZAS PRACY NA BATERII - Tour - 20h vs EDGE 12h - Trzeba przyznać, że 12 godzin czasu pracy, nie mylić z czasem czuwania to bardzo dobry wynik, lecz model TOUR bombarduje swojego rywala prawie 2 razy dłuższym czasem pracy na baterii. Dodatkowo Tour posiada moduł szybkiego ładowania, który umożliwia szybkie naładowanie baterii prawie do pełna.
 • ILOŚĆ CENTRALEK PRACUJĄCYCH W TRYBIE FULL DUPLEX - Tour - 4 centralki vs EDGE 4 centralki. W tej sytuacji mamy remis, oba interkomy oferują taką samą możliwość podłączenia interkomów, jednocześnie rozmawiających ze sobą. Dodatkowo oba interkomy posiadają takie opcje jak informacja o wyjechaniu z zasięgu, automatyczne połączenie, słuchanie muzyki czy też jej udostępnianie. 
 • ŁĄCZNOŚĆ Z GPS ORAZ SMARTPHONE -oba interkomy oferują, możliwość podłączenia nawigacji satelitarnej oraz odbieranie komunikatów drogowych, dodatkowo mamy możliwość podłączenia smartphona i odbierania oraz wykonywania połączeń głosowych.
 • RADIO FM - Dla wielu motocyklistów jest to bardzo ważne, na tej płaszczyźnie oba interkomy się równoważą gdyż oferują taką samą funkcjonalność czyli możliwość odbioru radia FM / RDS
czytaj całość »
Jaki pokrowiec na motocykl? Pomoc w wyborze. 0
Jaki pokrowiec na motocykl? Pomoc w wyborze.

W tym artykule podpowiadam na co zwrócić uwagę przy doborze pokrowca na motocykl oraz jakie zapewnić optymalne warunki podczas przechowywania motocykla. 

Zależnie od pory roku oraz pory dnia Twój motocykl jest narażony na wiele czynników zewnętrznych, mogą to być

 • silne promienie słoneczne UV, które z czasem powodują wyblaknięcie lakieru, parcenie gumowych elementów motocykla
 • deszcz przyczyniający się do powstawania rdzy (więcej poniżej)
 • grad, który może zaznaczyć swoją obecność w postaci uszkodzeń na lakierze
 • ptasie odchody, silnie reagujące, a w przypadku pozostawienia ich dłużej na lakierze powodują przebarwienia
 • spadające elementy z drzew np. kasztany, gałezie
 • czynnik ludzki, dewastacja lub kradzież

Lista nie brzmi zbyt optymistycznie, lecz dużą część tych czynników możemy wyeliminować lub znacząco zmniejszyć ich wpływ na nasz motocykl. 

czytaj całość »
Jak zamontować podgrzewane manetki OXFORD. Instrukcja krok po kroku 0
Jak zamontować podgrzewane manetki OXFORD. Instrukcja krok po kroku

Gdy już dobierzemy odpowiedni rozmiar manetek do naszego motocykla, możemy przejść do ich montażu. Czynność tą można zlecić mechanikowi, ale bez problemu można ją wykonać samodzielnie, oszczędzając pieniążki oraz ucząc się czegoś nowego. Spokojnie nie musisz być technikiem z wykształcenia, nie będzie Ci potrzebna umiejętność czytania schematów elektrycznych. Z nami dasz sobie radę. W przypadku, gdybyś miał jakieś pytania to zapraszamy do kontaktu mailowego sklep@alemotocykl.pl

czytaj całość »
Blokada tarczy hamulcowej KOVIX KD6 - Czy warto? 1
Blokada tarczy hamulcowej KOVIX KD6 - Czy warto?

Motocykle są piękne, szybkie, charakterne, często bardzo drogie. Najważniejsze, że są blisko naszego serca. Motocykle nie są zwykłymi przedmiotami stworzonymi i zaprojektowanymi przez człowieka. To maszyny, które potrafią odblokować każdego z nas, pozwalają poczuć wolność, powodują, że nasz umysł zaczyna pracować inaczej. Pokonując każdy kilometr, każdy zakręt czuć moc oraz niezwykłe przywiązanie do maszyny. Podczas jazdy motocyklista wraz ze swoim motocyklem tworzy jedną całość. Do czego zmierzam? Otóż motocykle mają dla nas nie tylko wartość materialną, są po prostu bezcenne. Dlatego warto przemyśleć kwestię zabezpieczenia antykradzieżowego. Dzisiejszy bohater odcinka to przedstawiciel mobilnego segmentu zabezpieczeń motocyklowych. Poznajcie drodzy motocykliści blokadę na tarczę motocyklową z alarmem KOVIX KD6.

czytaj całość »
10 pomysłów na prezent świąteczny dla motocyklisty 0
10 pomysłów na prezent świąteczny dla motocyklisty

Święta to szczególny czas, który spędzamy z najbliższymi i między innymi obdarowujemy się nawzajem prezentami. To znaczy mikołaj przynosi nam je pod choinkę :). No właśnie prezenty... Nie są najważniejsze, ale z pewnością dla wielu z nas są ważne i ciężko byłoby wyobrazić sobie święta bez prezentów. W tym artykule podpowiem Wam co Święty Mikołaj, może przynieść motocyklistą pod choinkę. A raczej przywieść, bo wiadomo, że mikołaj jeździ na motocyklu ;) Pomysły pod świąteczną choinkę zostały podzielone na różne kategorie budżetowe tak, aby niezależnie od możliwości finansowych każdy coś znalazł idealnego dla siebie.

czytaj całość »
Instrukcja obsługi KOVIX KD6 - Blokada na tarczę motocyklową z alarmem 0
Instrukcja obsługi KOVIX KD6 - Blokada na tarczę motocyklową z alarmem

Kompleta instrukcja obsługi w języku polskim do blokady na tarczę hamulcową z alarmem model KOVIX KD6. Wymiary blokady oraz specyfikacja odpowiedniej tarczy hamulcowej.

Krok 1. Instalacja baterii
Gdy blokada jest otwarta, użyj klucza imbusowego dołączonego do zestawu i odkręć śrubę imbusową.
Zdejmij osłonę alarmu, następnie wyjmij moduł alarmu, zamontuj baterię (3v cr2 litowo-jonową), PAMIĘTAJ O ŚCIĄGNIĘCIU FOLII Z BATERII
Zamontuj ponownie moduł alarmu nie zapominając o uszczelce.
Nałóż osłonę alarmu i przykręć śrubę imbusową.
Starą baterię utylizuj w przeznaczonych do tego pojemnikach.

czytaj całość »
Kovix KS6 - Sprawdzamy co jest wart mniejszy brat Kovixa KD6? 0
Kovix KS6 - Sprawdzamy co jest wart mniejszy brat Kovixa KD6?

Dopóki będą znajdowali się amatorzy cudzej własności to wciąż temat zabezpieczeń motocyklowych będzie na topie. Niestety tak to bywa, że musimy zabezpieczać swoje drogocenne przedmioty czy motocykle. Do wyboru jest wiele zabezpieczeń, można je podzielić na dwie grupy: zabezpieczenia mobilne i stałe. Do stałych oczywiście należą kotwy i łańcuchy a do mobilnych blokady na tarczę motocyklową. W sumie to możemy wyróżnić jeszcze trzecią grupę, pół na pół i do niej osobiście zaliczyłbym blokady typu u-lock ponieważ są one częściowo mobilne i częściowo możemy skorzystać z nich przypinając się do elementów stałego otoczenia. Wracając do naszego tematu czyli blokady na tarczę KOVIX. Producent oferuje wiele blokad, jedną z bardziej popularnych jest blokada KOVIX KD6, znana i bardzo lubiana. Dziś sprawdzimy co oferuje jej mniejszy brat czyli model KS6. Czy jest wart swojej ceny? I co go wyróżnia? uwaga będzie bardzo głośno.

czytaj całość »
Robiąc zakupy zbierasz punkty i wymieniasz na produkty. 3
Robiąc zakupy zbierasz punkty i wymieniasz na produkty.

Program lojalnościowy sklepu alemotocykl.pl

Robiąc zakupy w sklepie internetowym alemotocykl.pl jako zarejestrowany użytkownik za każde wydane 10 zł otrzymasz 10 punktów. Pisząc opinię, komentarz do każdego przedmiotu, dodatkowo otrzymasz 100 punktów! Zapisanie się do newslettera daje Ci możliwość zdobycia dodatkowych punktów. Każde 100 punktów to 1 zł. 

czytaj całość »
Jak wybrać uchwyt trzymający telefon w motocyklu? 0
Jak wybrać uchwyt trzymający telefon w motocyklu?

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas ma nawigację lub smartphone, który może pełnić funkcję przewodnika prowadzącego nas do celu jak po sznurku. Czasy, w których przeglądało się mapy, odchodzą raczej do lamusa. Dzięki technologii możemy pokonywać trasy szybciej i pewniej. Oczywiście, że musimy zachować pewną nutkę nieufności do urządzenia, bo i jego algorytmy czasem mogą zawieść i wyprowadzić nas w pole, ale dziś nie o tym. W tym artykule przyjrzymy się, jakie mamy możliwości montażu uchwytu do motocykla oraz jak wybrać naprawdę dobre etui GPS, tak by spełniło ono nasze oczekiwania.

czytaj całość »
Jak zadbać o akumulator w swoim motocyklu? Podpowiadamy jak ładować i jak sprawdzić jego stan. 1
Jak zadbać o akumulator w swoim motocyklu? Podpowiadamy jak ładować i jak sprawdzić jego stan.

Często nie poświęcamy należytej uwagi do serwisowania akumulatora, pomijając jego role jako mało istotną. Najczęściej doceniamy korzyści płynące z jego posiadania, gdy jest już za późno i akumulator nadaje się do wymiany. Jednak czytając ten artykuł, dowiesz się jak w prosty sposób nieabsorbujący zbyt dużo czasu zadbać o poprawną kondycję swojego akumulatora. Dowiesz się jak rozpoznać jaki, w jaki typ akumulatora jest wyposażony Twój motocykl oraz jak dobrać prąd ładowania do swojej baterii.

czytaj całość »
TOP5 niezbędnych przedmiotów na wypad motocyklowy. 0
TOP5 niezbędnych przedmiotów na wypad motocyklowy.

Długi weekend majowy zbliża się do nas wielkimi krokami. Wielu z nas, ma już konkretnie wytyczony kierunek i dokładnie zaplanowaną moto majówkę. Jest to świetny moment, aby przeżyć wspaniałą przygodą. Jednak oprócz wyznaczenia odpowiedniej trasy i znalezienia miejsca do noclegu musimy zadbać o odpowiedni stan techniczny naszego motocykla oraz o odpowiednie wyposażenie, które pozwoli nam bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu naszego przeznaczenia. Przygotowaliśmy listę TOP5 niezbędnych przedmiotów w każdej moto podróży. Zapraszam do lektury.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl