Promocje
KOVIX KD6 Blokada tarczy hamulcowej POMARAŃCZ [ALARM]
KOVIX KD6 Blokada tarczy hamulcowej POMARAŃCZ [ALARM]
199,90 zł 179,90 zł
szt.
SMK TWISTER CAPITAN MA266 Kask integralny
SMK TWISTER CAPITAN MA266 Kask integralny
329,00 zł 269,00 zł
Interphone Avant Interkom motocyklowy 2-pak Polskie komunikaty
Interphone Avant Interkom motocyklowy 2-pak Polskie komunikaty
1 699,00 zł 1 580,07 zł
szt.
Łańcuch motocyklowy DID 520 112 ogniw
Łańcuch motocyklowy DID 520 112 ogniw
104,90 zł 50,00 zł
Motocykl - umiejętności, uprawnienia, stan techniczny 0
Motocykl - umiejętności, uprawnienia, stan techniczny

Motocykl to pojazd, który charakteryzuje się dużą dynamiką i szybkością. Wyróżniają go niewielkie rozmiary oraz niska masa własna. Zazwyczaj jednakże dysponuje on mniejszą pojemnością baku niż samochód osobowy. Pozwala to na pokonanie dużych odległości w krótkim czasie.

Wiele osób decyduje się na zakup motocykla, ponieważ uważają, że jest to świetny sposób na przemieszczanie się po mieście. Jednakże istnieje wiele czynników, które mogą utrudnić jazdę tym pojazdem. Jednym z nich jest brak warsztatu, w którym można byłoby go naprawić lub brak odpowiednich przeglądów technicznych. Motocykl to pojazd, który wymaga odpowiedniego traktowania. Jeśli więc nie dysponujemy warsztatem, w którym mielibyśmy możliwość naprawienia motocykla, warto rozważyć zakup ubezpieczenia AC. Dzięki niemu będziemy mogli skorzystać z pomocy fachowców, w razie uszkodzenia.

Kierowca motocykla musi posiadać szczególną wiedzę i umiejętności, aby móc bezpiecznie poruszać się tym pojazdem. Motocykle są narażone na duże przechyły. Kierowca musi zatem dobrze znać mechanikę motocykla, a także mieć odpowiednie umiejętności jazdy. Motocyklista powinien być również świadom potencjalnych zagrożeń, jakie mogą spotkać go na drodze dlatego warto zapisać się na szkolenia dla motocyklistów.

Osoby, które chcą jeździć motocyklami, muszą przejść specjalne szkolenia, celem uzyskania uprawnień. Szkolenia motocyklowe obejmują m.in. zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne. Podczas szkolenia nabywasz wiedzę i umiejętności niezbędne do jazdy motocyklem. Szkolenia motocyklowe organizowane są przez wiele ośrodków szkoleniowych na terenie całej Polski. Program szkoleń obejmuje również pierwszą pomoc w czasie wypadku. W takich przypadkach niezbędnym jest udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu i sprawdzenie czy posiada oddech. Jeśli nie oddycha, należy natychmiast przeprowadzić proces sztucznego oddechu. Kolejnym krokiem jest odpowiedni uciśnięcie klatki piersiowej, co zwiększa ilość powietrza docierającego do płuc. Jeśli ofiara została ranna, należy umieścić ją w pozycji bezpiecznej i wezwać pogotowie. Numer służb ratowniczych to 112.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zadzwoń do nas od 9:30 do 18:30 Niedziela od 18 do 22

Telefon: 737 44 34 34

Email: [email protected]

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium