Jak wgrać język polski do interkomu Interphone Tour, Sport, Urban 5
Jak wgrać język polski do interkomu Interphone Tour, Sport, Urban

Interphone Tour, Sport, Urban - język polski

Po pierwsze musisz sprawdzić jakim urządzeniem dysponujesz, ponieważ nie wszystkie centralki od Interphona mają możliwość mówienia w języku polskim. Nie da się zmienić/wgrać naszego języka do zestawów Interphone F5 MC, F4 oraz F3. Producent przewidział aktualizację tylko dla najnowszych interkomów motocyklowych czyli modeli: Tour, Sport, Urban. Jak je rozpoznać? Poniżej przedstawiamy trzy podpisane zdjęcia, które pomogą Ci zidentyfikować sprzęt do, którego jest możliwość wgrania języka polskiego.

interkomy motocyklowe interphone

Jak zmienić język interkomu motocyklowego?

Gdy już sprawdziłeś czy Twój model w ogóle obsługuje język polski, kolejną czynnością jaką wykonamy jest sprawdzenie czy jest on wgrany w urządzenie. Może się okazać, że język polski jest zainstalowany w Twoim interkomie, tylko nie jest on domyślnym językiem centralki. Mamy aż trzy możliwości wyboru języka w jakim interkom będzie wydawał komunikaty. Pierwszy sposób nie wymaga dostępu ani do komputera ani do telefonu komórkowego. Wystarczy sama centralka, uważam, że jest to najprostszy i najwygodniejszy sposób dlatego opiszę go poniżej.

Wybór języka metoda I

Należy włączyć interkom przy pomocy przycisku [power], następnie należy przytrzymać przycisk zaznaczony na graficie poniżej przez około 5-6 sekund aż dioda zmieni kolor na fioletowy. Teraz aby zmienić/wybrać język naszego interkomu należy pojedynczo naciskać przycisk [+] służący do zwiększania głośności. Centralka po kolei będzie wymieniała obsługiwane języki. Jeżeli masz wgrany język polski to wystarczy zatwierdzić wybór i wyłączyć centralkę. Po ponownym uruchomieniu przywita Cię nieco robotyczny, damski, polski głos :). A co w przypadku gdy nie masz wgranego języka polskiego? Patrz kolejny krok.

instrukcja instalacji jezyka polskiego interphone tour

Aktualizacja oprogramowania INTERPHONE TOUR, SPORT, URBAN.

W przypadku gdy nie masz domyślnie wgranego języka polskiego może to oznaczać iż Twój interkom nie był przeznaczony na sprzedaż na naszym lokalnym rynku. Jednak producent nie blokuje w żaden sposób przeprowadzenia samodzielnej aktualizacji, która pomoże nam przy okazji na dogranie języka polskiego. Ważne! nie bierzemy odpowiedzialności za ten proces, jest on bezpieczny i każdy użytkownik przeprowadza go na własną odpowiedzialność. Nie mamy również informacji czy wpływa on na gwarancję u Twojego sprzedawcy. W przypadku zakupu w naszym sklepie centralki posiadają najnowsze oprogramowanie i mają ustawiony domyślnie język polski.

Po pierwsze należy ściągnąć odpowiednie oprogramowanie:

OPROGRAMOWANIE NA WINDOWS PC - AKTUALIZACJA INTERPHONE

 • Gdy już je pobierzemy należy rozpakować plik, do tego celu można użyć popularnego winrara lub wbudowanego oprogramowania w Windows (wyodrębnij pliki). Gdy program poprosi o hasło proszę wpisać bez cudzysłowia "alemotocyklpl".
 • Po pojawieniu się ikony z instalatorem musimy zainstalować aplikację. Prawdopodobnie pojawią nam się dodatkowe niezbędne instalatory środowsika Mirosoft Visual C++ oraz .NET Framework. Są to bezpieczne aplikacje więc bez obaw klikamy na przycisk "Yes" oraz "Accept". W przypadku gdy wcześniej zainstalowaliśmy wyżej wspomniane środowiska programistyczne pomijamy ten krok.

 • Okno instalatora wygląda następująco: (klikamy NEXT)

 • W kolejnym oknie wybieramy kropkę z napisem "I Agree" i klikamy przycisk poniżej "Next".
 • WAŻNY KROK, w tym momencie centralki muszą być odłączone od komputera i muszą być wyłączone. Klikamy przycisk "Next".
 • Wyskoczy nam okienko gdzie należy kliknąć "Dalej"

 • System Windows zainstaluje odpowiedni sterownik, może być wymagane podłączenie interkomu do komputera, gdy nas instalator o to poprosi należy podłączyć urządzenie przy pomocy dołączonego do zestawu kabla USB.
 • Gdy uda nam się przeprowadzić czynności poprawnie ukaże nam się okno:

 • Klikamy na "Zakończ", teraz już z górki czyli aktualizacja do języka polskiego.

Wgranie języka polskiego do Interphone Tour, Sport, Urban.

 • Gdy zainstalowaliśmy niezbędne oprogramowanie należy je uruchomić, w przypadku gdy jesteśmy świeżo po jego instalacji, pierwszy raz włączy się ono automatycznie. Wyskoczy okno z komunikatem informującym, aby wyłączyć centralkę i podłączyć ją do komputera przy pomocy kabla USB. Klikamy OK i podłączamy interkom do komputera.
 • Wybieramy "Easy mode" i klikamy "Dalej"
 • Program będzie chwilę wyszukiwał interkomu.
 • Po jego wykryciu, z rozsuwanej listy wybieramy "Polish" i klikamy "Dalej":

 • Proces aktualizacji może potrwać parę minut, ważne abyśmy byli podpięci do internetu.
 • Na samym końcu wybieramy przycisk "Zakończ"

I oto własnoręcznie wgraliśmy język Polski do naszego interkomu motocyklowego Tour oraz pozostałych modeli! Na samym końcu musimy jeszcze tylko wybrać nasz nowy domyślny język, a to już wiesz jak zrobić z instrukcji powyżej. W przypadku problemów zachęcamy do pisania komentarzy, na które będziemy odpowiadali. 

Jeżeli szukasz dopiero interkomu motocyklowego z już aktualnym językiem polskim to zostawiam link do naszej oferty interkomów motocyklowych INTERPHONE:

https://alemotocykl.pl/pl/c/Interkom-motocyklowy/56

Test i omówienie głównych funkcji interkomu w serwisie YouTube:

Zapraszam również na nasz kanał Facebook

 

Komentarze do wpisu (5)

17 lutego 2018

Dziękuje bardzo za tak szczegółowy poradnik! U mnie okazało się, że wystarczy wybrać język polski z menu interkomu.

12 marca 2018

Aktualizacja działa super! Nowy język wgrany :) dzięki :)

16 marca 2018

Dzięki za poradnik! Działa i mam polski język :)

15 lipca 2018

Czemu program nie chce się rozpakować. Wyskakują błędy.

16 lipca 2018

Jarek sprawdź teraz link, został zaktualizowany. Pamiętaj że program jest w formacie .ZIP więc należny go wypakować programem np. WinRAR lub wbudowaną przeglądarką plików w windows, klikamy prawym przycinkiem myszy i dajemy wyodrębnij wszystkie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl