YouTube

alemotocykl youtube

Blog kategorie
Tagi artykułów
Ochrona motocyklisty, czyli o tym jak jeździć bezpiecznie 0
Ochrona motocyklisty, czyli o tym jak jeździć bezpiecznie

Jazda na motocyklu jest jednym z bardziej lubianych sportów. Dla wielu stała się stylem życia, pełnym akcesoriów i gadżetów, rozpoznawalnych w zaprzyjaźnionym gronie. Warto wiedzieć, że właściwa ochrona motocyklisty to nie tylko dbanie o kask i odpowiednią odzież, ale także odpowiedni styl jazdy. Podstawowe zasady można zawrzeć w kilku punktach.

1. Warto używać w motocyklu podnóżków. Jazda ze swobodnie zwisającymi po bokach nogami najczęściej kończy się urazem. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji wymijania innych pojazdów. W krytycznej sytuacji może być za późno na ustawienie stopy w miejscu dla niej przeznaczonym.

2. Obserwacja kierunku jazdy wydaje się uwagą oczywistą. Nie każdy jednak patrzy tam, gdzie powinien. Nie bez powodu mówi się, że największa ochrona motocyklisty to jego rozum. Pojazd pojedzie tam, gdzie patrzy osoba, która go prowadzi.

3. Jeden z najważniejszych manewrów, jakie wykonuje się na motocyklu to hamowanie. Wielu motocyklistów zamiast hamować odpowiednio wcześnie, poprawia się, będąc już w zakręcie. Takie praktyki to krótka droga do utraty stabilności i ryzyko upadku.

4. Stan techniczny motoru to rzecz, na którą warto być szczególnie uczulonym. Liczą się dobre opony z właściwym poziomem ciśnienia i wymiana płynów. „Zaopiekowany” motocykl nie zawiedzie swojego właściciela w żadnej sytuacji.

5. Jazda zgodna z umiejętnościami to gwarancja, że mamy całkowitą kontrolę nad pojazdem. Kask i inna ochrona motocyklisty nie pomogą, jeśli zbliżamy się do 100 procent naszych możliwości. Pozbawiając się o marginesu bezpieczeństwa, najłatwiej ulec wypadkowi.

6. Nie warto przesadzać z mocą. Mimo że nowoczesne, zwłaszcza sportowe modele kuszą wyjątkowym przyspieszeniem, nie ma sensu dać się ponieść ułańskiej fantazji na motorze. Zasada ta dotyczy zwłaszcza osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę na dwóch kółkach.

7. Podczas jazdy warto zwracać uwagę na to, aby wysyłać innym uczestnikom ruchu czytelne sygnały o tym, co zamierzamy zrobić.

8. Odpowiednie ubranie to nie kwestia mody. Tekstylna ochrona motocyklisty plus kask mogą uratować życie. Jest on znacznie tańszy niż rehabilitacja po wypadku. Odpowiednią odzież i kaski motocyklowe można znaleźć w sklepie Ale Motocykl.

Umiejętności jazdy na motorze warto doszkalać. Można to zrobić na profesjonalnych kursach, jak również w ramach lekcji u osób bardziej doświadczonych.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia (od 9:00 do 16:00):

Telefon: 737 44 34 34

Email: sklep@alemotocykl.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl