Nowości
Kask JUST1 J18 ROCKSTAR S
Kask JUST1 J18 ROCKSTAR S
1 245,90 zł
szt.
Sprzęgło do skutera 2T Falcon
Sprzęgło do skutera 2T Falcon
125,90 zł
szt.
Gaźnik NIBBI PE30 30mm Sport
Gaźnik NIBBI PE30 30mm Sport
198,90 zł
szt.
Gaźnik NIBBI PE30 30mm Racing
Gaźnik NIBBI PE30 30mm Racing
258,90 zł
szt.
Jakie cechy powinny mieć dobre kufry motocyklowe? 0
Jakie cechy powinny mieć dobre kufry motocyklowe?

Tak jak dobra torba lub plecak dla piechura, tak na wszystko, co najważniejsze w podróży przydają się kufry motocyklowe. To w nich można przechowywać bagaże nawet na dłuższą wyprawę. Podpowiadamy, na co wrócić uwagę przy ich zakupie.

Kufry motocyklowe mają określoną formę i z założenia mają być bardzo wytrzymałe. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona zawartości przed uszkodzeniami oraz wpływem warunków pogodowych, w szczególności wilgoci. Kufry, w odróżnieniu od materiałowych sakw dopinanych do motoru, można na stałe przykręcić do ramy motocykla.

Gdzie montowane?

Zastanów się, gdzie chcesz zamontować kufer. Od tego rozpoczniesz swoje poszukiwania. Podstawowy podział rozróżnia kufry motocyklowe centralne, umieszczone za siedziskiem oraz modele boczne, które montuje się po obu jego bokach. Ich stelaż będzie się różnił, różne będzie także ich zastosowanie. Centralny można wykorzystać na przykład do schowania kasku – lub kasków, jeśli jest on odpowiednio duży.

Pojemność

Wielkość przekłada się na ilość rzeczy, które można schować wewnątrz. Najczęściej można trafić na zakres pojemności kufrów motocyklowych od około 30 do około 60 litrów. Praktyczne są takie, które pozwalają na schowanie kasku. W przypadku dwóch osób, w celu zabezpieczenia dwóch sztuk kasków zintegrowanych, konieczne będzie sięgnięcie po kufer z górnej granicy pojemności. W podróży do kufrów można schować praktycznie wszystko, od dokumentów przez ubrania aż po żywność i pamiątki.

Materiały dobrej jakości

Solidne wykonanie i wytrzymałość jest niezwykle ważne w podróży motocyklem. Nie pozwól sobie na kompromisy w tym zakresie! Bardzo mocne tworzywo, aluminium lub inne materiały zapewnią pełną ochronę bagaży przed uszkodzeniami mechanicznymi, nawet przy wywrotkach. Funkcjonalność zwiększają także pasy bezpieczeństwa we wnętrzu pojemnika. Zamknięcie na zamek i odpowiednia budowa to szczelność przed wilgocią i brak obaw o działalność złodziei.

Widoczność i bezpieczeństwo to podstawa

Dzięki odblaskom można zapewnić sobie dużo lepszą widoczność w trakcie jazdy nocą lub przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Wszystkie dobrej jakości kufry motocyklowe powinny być wyposażone w odblaski, najlepiej o dużej powierzchni. Do wyboru jest kolor biały lub czerwony.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia (od 9:00 do 16:00):

Telefon: 737 44 34 34

Email: [email protected]

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium