Dziś chcę przedstawić Wam lokalizator GPS Monimoto serii 7 - urządzenie, które pozwoli Wam w łatwy sposób namierzyć Wasz pojazd, niezależnie czy jest to motocykl, skuter czy samochód. Co wyróżnia Monimoto 7?

Przede wszystkim jego niewielkie rozmiary - to małe, praktyczne "pudełeczko" o wymiarach 94 x 61 x 19 mm, co pozwala na łatwe ukrycie go w pojeździe. Oprócz lokalizatora, w komplecie znajdziemy także kluczyk zbliżeniowy. System jest tak przemyślany, że w przypadku korzystania z pojazdu, alarm nie zostanie aktywowany, gdy kluczyk jest w pobliżu.

A jak działa alarm? Przed rozpoczęciem użytkowania urządzenia należy pobrać aplikację na telefon z systemem Android lub iOS (uwaga - nie działa z systemem Android 6, ale działa z systemami Android 5, 7 oraz nowszymi). Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i podczas konfiguracji podajemy numer telefonu alarmowy. W przypadku wykrycia ruchu naszego pojazdu bez kluczyka zbliżeniowego w pobliżu, otrzymamy powiadomienie na aplikacji w telefonie, ale dodatkowo lokalizator wykona na nasz wcześniej podany numer telefonu połączenie. Jeśli powiadomienie z aplikacji przypadkiem przegapimy, to z pewnością naszej uwadze nie umknie połączenie telefoniczne.

Urządzenie wykorzystuje sieci GSM LTE-M oraz 2G i działa na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie standardu LTE-M, który działa w oparciu o sieć 4G i dociera (jak podaje sieć Orange) do 99,8% Polaków, nawet w miejscach, gdzie zasięg jest słabszy, jak np. w piwnicach czy podziemnych garażach. Niewielki transfer danych zużywa bardzo mało energii, co oznacza dłuższą pracę urządzenia.

Źródło zasilania.

Monimoto działa na dwie baterie AA, które są w komplecie. Dzięki zastosowaniu rozwiązań energooszczędnych, lokalizator bez wymiany baterii może działać nawet do 12 miesięcy! Stan baterii jest na bieżąco podawany w aplikacji.

Jak działa przesyłanie lokalizacji i namierzanie?

Szczegóły lokalizacji są wysyłane do aplikacji, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie poprzednie lokalizacje w dzienniku zdarzeń. Lokalizacja GPS jest aktualizowana co 5 minut, gdy pojazd z Monimoto się porusza, lub co minutę, jeśli wybrany jest tryb częstego śledzenia.

Przesyłanie lokalizacji i namierzanie działa na podstawie sygnału GPS. Urządzenie Monimoto zbiera dane dotyczące lokalizacji pojazdu i przesyła je do aplikacji, gdzie możemy może śledzić aktualną lokalizację pojazdu oraz historię jego ruchu.

W przypadku, gdy sygnał GPS nie jest dostępny (np. gdy pojazd znajduje się w pomieszczeniu), urządzenie korzysta z technologii GLONESS + IoT, która pozwala na określenie lokalizacji za pomocą sieci komórkowej i innych sensorów.

Abonament


Monimoto to urządzenie z wirtualną kartą SIM, tzw. eSIM, które do poprawnego działania wymaga opłaconego abonamentu w wysokości 39 euro za rok. Przy zakupie nowego urządzenia otrzymujemy 2 miesiące bezpłatnego korzystania, po których należy opłacić abonament.

Podsmuwoajc

Monimoto 7 to niewielkich rozmiarów lokalizator, który umożliwia automatyczne i precyzyjne śledzenie pojazdów oraz innych przedmiotów. Urządzenie jest wyposażone w energooszczędne technologie, dzięki czemu baterie mogą wytrzymać nawet do roku czasu. Aplikacja pozwala na pełen podgląd na poziomie naładowania akumulatorów i pozwala na lokalizację w miejscach trudno dostępnych, takich jak garaże podziemne czy tunele. Dodatkowo, lokalizator powiadamia nas o zdarzeniach poprzez połączenie telefoniczne. Jedyne wady urządzenia to konieczność opłacenia abonamentu