Promocje
KOVIX KD6 Blokada tarczy hamulcowej POMARAŃCZ [ALARM]
KOVIX KD6 Blokada tarczy hamulcowej POMARAŃCZ [ALARM]
199,90 zł 179,90 zł
szt.
Łańcuch motocyklowy DID 520 112 ogniw
Łańcuch motocyklowy DID 520 112 ogniw
104,90 zł 50,00 zł
Interphone Avant Interkom motocyklowy 2-pak Polskie komunikaty
Interphone Avant Interkom motocyklowy 2-pak Polskie komunikaty
1 699,00 zł 1 580,07 zł
szt.
SMK TWISTER CAPITAN MA266 Kask integralny
SMK TWISTER CAPITAN MA266 Kask integralny
329,00 zł 269,00 zł
OFERTA LIMITOWANA

Łańcuch antykradzieżowy

Właściwe zabezpieczenie motocykla jest bardzo istotne, szczególnie zważywszy na statystyki mówiące, że rokrocznie w Polsce ginie około 700 motocykli. Jedną z częściej wybieranych metod zabezpieczania są łańcuchy antykradzieżowe, które dzięki niewygórowanym cenom, prostej budowie i łatwości przenoszenia znajdują wielu zwolenników.

Choć nie ma zabezpieczeń, których nie można byłoby sforsować, choćby wykorzystując szlifierkę kątową, to dobrej jakości łańcuch okazuje się wystarczająco wytrzymały, by oprzeć się większości narzędzi wykorzystywanych przez amatorów cudzej własności. Właściwie nie zdarza się, by decydowali się oni na wykorzystanie hałaśliwych narzędzi o dużej mocy, którym i tak gruby łańcuch byłby w stanie opierać się wystarczająco długo, by przykuć naszą i sąsiadów uwagę. Łańcuchy pozwalają nie tylko na zablokowanie przedniego lub tylnego koła (co nadal umożliwiałoby kradzież, np. przy użyciu lawety), ale również przykucie motocykla do trwałych elementów, jak drzewo czy słup elektryczny, przez co jego przemieszczenie będzie niemożliwe. Elastyczność w zakresie kształtu, jaki przybierają, pozwala wykorzystać do zabezpieczania różne spotykane przy drogach elementy infrastruktury. Ponadto podczas dalekich podróży dzięki długim łańcuchom jak np. Oxford Heavy Duty 2 metry możemy spiąć motocykle ze sobą.

Z uwagi na sporą wytrzymałość na przecięcie zwykle najsłabszym elementem łańcucha, chętnie wykorzystywanym przez złodziei są zamki, dlatego w naszej ofercie prezentujemy łańcuchy renomowanych producentów, takich jak Oxford (modele heavy Duty oraz Barrier) czy Kovix. Znajdziecie Państwo u nas również łańcuchy wyposażone dodatkowo w alarmy. Jak powszechnie wiadomo, złodzieje zazwyczaj w swojej pracy unikają robienia hałasu, a emitowane przez łańcuch 120 decybeli skutecznie odstraszy każdego, a także ostrzeże nas przed potencjalną utratą motocykla.

Zabezpieczając motocykl łańcuchem antykradzieżowym, warto pamiętać o tym, by mocować go najlepiej do elementów konstrukcyjnych, a nie np. kół, które mogą zostać odkręcone. Przed zamocowaniem do jakiegoś elementu infrastruktury warto upewnić się co do jego solidności - może okazać się, że ławka czy barierka będzie najsłabszym ogniwem naszego łańcucha.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zadzwoń do nas od 9:30 do 18:30 Niedziela od 18 do 22

Telefon: 737 44 34 34

Email: [email protected]

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium